Světový pohár v Dubnici nad Váhom (Slovensko)

Další soutěž světového poháru se konala pod názvem Dubnický máj ve dnech 28. – 30. 5. 2010.
Soutěže se zúčastnili závodníci ze Slovenska, Polska, Ruska, Itálie, Slovinska a České republiky. ČR reprezentovali Zdeněk Kolář  a Alexandr Kozlov z RMK Krupka, Jan Štěpánek z RMK Letovice, Jaromír Chalupa  a Jan Šebesta z MK Šenov, Petr Roszak a Jan Kucharzyk ze Silezie Olza Český Těšín a  Petr Dubina ze Severky Chlumec. Zdeněk Kolář se umístil 3x na stupních vítězů. V kat. S4A ( raketoplán) získal 3. příčku za T. Jankechem a A.M. Šilarovou ( oba Slovensko), v kat. S9A ( raketa – vírník) získal opět bronz za E. Kurkovou z Ruska a A. Mazzarachiem z Itálie.

V královské kategorii velké makety S7 získal 2. místo za M. Grešem ze Slovenska a před J. Štěpánkem z Letovic. Zdeněk létal i kat. S6A ( raketa – streamer), kde skončil na 12. místě.

Vítězem se stal L. Malmyga z Polska. V S8E – p ( rádiem řízený kluzák) startoval z Čech Jaromír Chalupa a Petr Dubina, ale na finále nedosáhli. Při závěrečném vyhodnocení byl odměněn i nejlepší závodník SP ( sčítalo se umístění ve všech kategoriích), vítězem se stal Zdeněk Kolář z RMK Krupka.