Světový pohár v Krakově

1. – 2. června 2013 se uskutečnil světový pohár v Krakově za účasti závodníků z Polska, Slovenska, Litvy, Slovinska, Německa, Chorvatska a České republiky, kterou reprezentovali Jaromír Chalupa a Jan Šebesta z MK Šenov, Bedřich Pavka, Kateřina Vaníková a Viktorie Tržilová z RMK Krupka.

V sobotu byly na programu 3 kategorie – S4A, S6A, S9A. Bohužel počasí v sobotu nepřálo a pro silný vytrvalý déšť po dohodě s JURY byla soutěž po druhé kategorii ukončena.S9A byla přesunuta na neděli. Přesto nám déšť přinesl úspěch. Bedřich Pavka vyhrál v S6A (raketa streamer), Katka Vaníková byla mezi juniory druhá.

V neděli se počasí umoudřilo a v ranní kategorii S9A (raketa vírník) zvítězil Jaromír Chalupa, po bodování v S7(velká maketa) byla Katka Vaníková s Ariane 44 LP na 1. místě, ale bohužel neměla platný třístupňový start. Vše se otevřelo, jak mělo, ale utrhl se bustr. Podle pravidel je to diskvalifikace. Škoda!

Nejlepší juniorkou se stala v S7 Viktorie Tržilová s Vikingem. V S8E/p se dařilo Janu Šebestovi, který se poprvé mezi dospělými dostal do finále a nakonec vybojoval 2. místo.

View Fullscreen

 

View Fullscreen