Světový pohár v Zielone Goře, 20.7.2012

Ve dnech 20. – 22. 7. se uskutečníl světový pohár v Zielone Goře v Polsku a 11 členů RMK Krupka se ho zúčastnilo – Bedřich a Marek Pavkovi, Pavel Broný a Zdeněk Kolář za seniory, Katka Vaníková, Viktorka Tržilová, František Kontra a Aleš Polák za juniory, Veronika Dudiová a Klára Dušková jako pomocníci, Věra Pavková pracovala v Jury.

Na letiště Przylep jsme dorazili již po poledni a tak jsme se mohli zrelaxovat v Aqvaparku v Zielone Goře, odpoledne jsme si zalétali s RC letadly a večer poseděli a zatancovali U Pilota.

V sobotu byly na programu SP klasické kategorie – S4A, S6A a S9A, v neděli S7 a S8E/p. V sobotu večer se létala vložená kategorie S8D.Do Krupky jsme přivezli jedno vítězství a 2 třetí místa. V S7 zvítězil Zdeněk Kolář, bronz získal v S9A Pavel Broný a v S8E/p Bedřich Pavka.Také máme 3 bramborové medaile – Zdeněk Kolář v S4A, Bedřich Pavka v S9A, František Kontra v S8D. Smůlu měl Marek Pavka, který měl v raketoplánu 2x maximum, ale oba modely mu uletěly, a tak nemohl do třetího kola nastoupit. Toto vystoupení našich závodníků bylo poslední před MS na Slovensku. Při maketách naši junioři trénovali dvojstupňové starty pro MS na kat. S5B. Všichni tři odletěli a úkol splnili. Příprava pro MS se podařila.

View Fullscreen