Světový pohár a Mistrovství ČR v raketovém modelářství, 18.5.2012

V pátek 18. 5. 2012 přijeli do Krupky závodníci z 9 zemí – z Polska, Německa, Slovenska, Švýcarska, Itálie, Slovinska, Rumunska, Litvy a Česka na Světový pohár a z ČR z Hradce Králové, Dalovic, Šenova u Ostravy, Českého Těšína a Krupky na Mistrovství ČR seniorů a juniorů. V pěti kategoriích se na letišti Srbický pahorek představilo 165 závodníků.

V sobotu 19. 5. ve světovém poháru v S4A raketoplán měli po třech kolech čtyři závodníci maximum, a proto se konal rozlet, ve kterém zvítězil Michal Žitňan ze Slovenska, druhou příčku získal Marek Pavka z RMK Krupka a 3. místo získal Maxim Timofejev z Litvy. Nejlepším juniorem byl Jan Šebesta z MK Šenov, druhá byla Katka Popková z RMK Dalovice a 3. Antoni Biernacki z Polska. V S9A raketa vírník zvítězil Leszek Malmyga z Polska, před Antoniem Mazzaracchiem z Itálie a Gintarasem Jucevičiusem z Litvy. Mezi juniory obsadil 1. příčku Szymon Byrtek z Polska, 2. místo Václav Krůta z RMK Dalovice a 3. místo Aleš Polák z RMK Krupka. V S6A zvítězil Marian Krause z Rumunska před Alexandrem Kozlovem a Markem Pavkou oba z RMK Krupka. V juniorech zvítězila Viktorka Tržilová před Julou Beňákem oba z Krupky před Jiřím Theimerem z RMK Dalovice.

V neděli 20. 5. v S8E/p rádiem řízený kluzák vyhrál Peter Matuška ze Slovenska před Erikem Jaszkimem a Leszkem Malmygou z Polska. Účast v této kategorii byla nejvyšší ze všech světových pohárů. V S7 velká maketa zvítězil Zdeněk Kolář před Martinem Pavkou oba z RMK Krupka s Ariane IV. 3. místo patří Janu Šebestovi z MK Šenov se Sondou. Jan zvítězil mezi juniory, druhou příčku získal Julius Beňák a třetí Viktorka Tržilová oba z RMK Krupka. Bohužel při této kategorii byla taková termika, že maketa Viking 7 se ztratila ve výšce. Kdyby ji někdo našel, vraťte ji prosím do RMK Krupka.

Létalo se za velmi pěkného počasí, závodníci předváděli velmi kvalitní výkony, účast závodníků v S6A a S8E/p se rovnala účasti na MS. Všichni závodníci odjížděli spokojeni s kvalitní soutěží, za což patří poděkování všem organizátorům z RMK Krupka, mezinárodním i českým rozhodčím a časoměřičům z RMK Krupka a DDM Teplice, bez nichž by se soutěž konat nemohla. Poděkování zaslouží i sponzoři RMK Krupka – Město Krupka, KnaufInsulation, VR Technik, Pekařství Krupka a Vaka Teplice.

V soutěži seriálu MČR v seniorech zvítězil v S4A Marek Pavka z RMK Krupka, v S9A a v S8E/p Jaroslav Chmelík z RMK Dalovice, v S6A Alexandr Kozlov z RMK Krupka, v S7 Zdeněk Kolář z RMK Krupka , v juniorech zvítězil v S4A a S7 Jan Šebesta z MK Šenov, v S6A Viktorka Tržilová z RMK Krupka, v S8 zvítězil František Kontra z RMK Krupka, v S9A Václav Krůta z RMK Dalovice.

Za měsíc nás čeká další raketový víkend. V sobotu 23. 6. pořádá na Srbickém pahorku RMK Krupka Mistrovství ČR žáků a žákyň do 15let, v neděli 24. 6. 3. kolo seriálu MČR pro juniory a seniory. Všechny příznivce raketového modelářství srdečně zveme!!!

View Fullscreen
View Fullscreen
View Fullscreen