Dotazy a odpovědi

Upozornění: Tato stránka slouží pro informaci o organizaci leteckých modelářů. Dotazy, nebo jiné příspěvky, které se netýkají letecko-modelářské činnosti budou bez odpovědi smazány. Zobrazuje se vždy pět posledních dotazů.

Dosud zaslané dotazy a připomínky:


Dobrý den, konala se schůze předsednictva KLeMČR 20.5.2017 a je z ní zápis? Děkuji

Petr Budai, Liberec, 26.06.2017

Odpověď: Dobrý den,
květnová schůze se pro nemoc posouvala na 25.5.2017. Zápis je zpracován a právě běží lhůta, kdy se k němu mohou účastníci schůze vyjádřit. Očekávám publikaci zápisu tento týden.
Přeji pěkný den.

Tomáš Ciniburk


Pokud soutěžící točí pevně uloženým natáčítkem a pomocník napíná gumu, tak to není podle pravidel. Potom již může soutěžit i cvičená opice, která zná příkazy toč a stůj. Jinak to nelze říci. Asi ještě delší dobu budeme podávat protesty, ale doufám, že to bude rozumně vyřešeno. Pokud soutěžící nemá stojan na natáčení modelu, tak by bylo nejvhodnější, aby ho držel nestranný organizátor. Ale toto již po těch pár klubech, co soutěže organizují, chtít nemůžeme. Jinak zde není dobré místo na debatu, na to jsou otevřená jednání komise mládeže a internetová fóra.

Petr Budai, Liberec, 05.04.2017

Odpověď: Jak jsem psal níže. Doporučuji začít s námitkou. Není třeba jít rovnou s protestem.

Tomáš Ciniburk


Pane Petře,,když natáčedlo-vrtačka- je napevno a pomocník napíná svazek a soutěžící sám natáčí je vše v pořádku. T.

A.Janouch, Dubí, 03.04.2017

Odpověď: Princip pravidel je jasný, SAMOSTATNĚ.
Smyslem je vychovávat šikovné mladé závodníky, kteří mají šanci se někam posunout a mají na čem stavět. Není cílem, aby dítko po odložení mobilu dostalo natočený model a jen hodilo ručkou, jako když odhazuje kámen a zase se vrátilo k mobilu.
Asi by tohle všechno šlo vložit do pravidel, ale pak by Sportovní řád vypadal jako tlustá kniha a vykládal by ji právník. Je třeba k tomuto přistupovat rozumně a neváhat na nešvary poukázat. Není třeba hned protestovat, je možné využít 3.5.1.SŘ Soutěžící má právo sdělit pořadatelům soutěže připomínky a námitky týkající se porušování Sportovního řádu. Není-li spokojen s jejich řešením, má právo podat protest.

Tomáš Ciniburk


Prosím můžete uvést čitelně emeil na správce stránek ing. Bartovského? Na úvodní stránce je napsán modře na modrém podkladu a je to nečitelné. Díky.

Ing. Miloň Měkota, Hradec Králové, 02.03.2017

Odpověď: Modrý odkaz na modrém podkladu se nečte stejně pohodlně jako černý text na bílém podkladu, souhlasím. Nicméně je to standardizovaná barva odkazu a záleží i na nastavené Vašeho prohlížeče. Asi nejlepší cesta je na odkaz kliknout a otevře se Vám do vašeho poštovního programu.

Tomáš Ciniburk


Dobrý den, věnuji se krabicovým drakům a chybí mi úplně historie jejich pouštění u nás. V 80. letech vyrábělo nějaké družstvo draky, ale nevím vůbec které. Neměli byste prosím nějaké informace o výrobě a používání draků v československu? Děkuji předem za odpověď. David Malý davidklein@centrum.cz

David Malý, Pečky, 01.03.2017

Odpověď: Dobrý den,
pouštění draků v ČR má velký mezník a to drakiádu na podzim 89 s Receptářem. Jinak o historii pouštění draků v ČR moc nevím.
Osobně bych tipnul, že to bylo výrobní družstvo IGRA.

Tomáš Ciniburk


 

Svou připomínku můžete napsat emailem