Světový pohár v Polsku 2010

Závodníci z ČR se zúčastnili dalšího světového poháru, tentokrát  v Zielené Góře v Polsku ve dnech 16. – 18. 7. 2010. Startovali zde závodníci ze 6 zemí (Polsko, Slovensko, Lotyšsko, Německo , Slovinsko a Česko). Soutěže světového poháru se z RMK Krupka zúčastnili 3 junioři Viktorka Tržilová, Jula Beňák a Fanda Kontra, senioři Pavel Broný, Bedřich a Martin Pavkovi, v JURY byla Věra Pavková. Z RMK Dalovice senioři Jaroslav Chmelík a Josef Musil, junioři Jan Chmelík, Václav Krůta, Vojtěch Klír, Václav Koudelka, Julie Klemešová , Adam a Milan Vojtíkovi, z  RMK Český Těšín senioři Petr Roszak a Jan Kucharzyk, z MK Šenov junior Jan Šebesta a senior Jaromír Chalupa a ze Severky Modelpark Suchésenioři pro S8E – p  Jan Čerepjuk a Petr Dubina. Čeští závodníci vyhráli 3 kategorie z pěti, v juniorské kategorii rovněž 3 z pěti.  V S4A zvítězil Václav Krůta z RMK Dalovice před Szymonem Byrtekem z Polska a Jaroslavem Chmelíkem z RMK Dalovice.  V S6A zvítězil Krzystof Przybytek před Wladyslawem Starobratem  oba z Polka a třetí příčku vybojoval Jan Šebesta z MK Šenov. V S9A zvítězil Jaroslav Chmelík z RMK Dalovice před Markem Arasimowiczem a Sebastianem Szulcem oba z Polska.  V S8E – p zvítězil Mitja Žgajner ze Slovinska před Laurisem Pumpursem z Lotyšska a Tomášem Karchem z Polska. Nejlepší z našich byl na osmém místě Petr Dubina. V královské kategorii S7 velké makety bylo přihlášeno nejvíce maket ze všech světových pohárů a vítězství si odnesl Bedřich Pavka ( Ariane 4), druhou příčku vybojoval Wojtech Krziwinski ( Ariane 3) a třetí Antonin Karch  ( Saturn 1B)oba z Polska, Martin Pavka byl čtvrtý( Ariane 4).

Pohár za nejlepší výkon mezi juniory v S4A získal Václav Krůta z Dalovic, v S6A Jan Šebesta ze Šenova a  v S9A Viktorka Tržilová z Krupky, v celkové klasifikaci byla pátá. Smůlu měli junioři  Jula Beňák a Václav Krůta, v obou kolech naletěli maximum, ale obě rakety jim uletěly a ve třetím kole nemohli startovat a podělili se o devátou příčku v celkovém pořadí S9A. V S7 získal pohár pro nejlepšího juniora Piotr Sulkowski z Polska a v S8E -p Mitja Žgajner ze Slovinska.

Čeští závodníci se opět na dalším na světovém poháru prosadili na stupně vítězů, což je velmi potěšující. Dalším velkým kladem je čím dál větší účast českých závodníků na světových pohárech, v Polsku jich bylo 21 a to Katka Vaníková a Zdeněk Kolář onemocněli na poslední chvíli a SP se chtěli rovněž zúčastnit.

Toto bylo poslední vystoupení reprezentantů před MS, které se bude konat 20. – 29. 8. 2010 v Srbsku, kam jsou nominováni junioři Jula Beňák a Fanda Kontra z RMK Krupka, Jan Chmelík a Václav Krůta z RMK Dalovice, senioři Zdeněk Kolář, Pavel Broný, Bedřich a Martin Pavkovi z RMK Krupka, Jaroslav Chmelík z RMK Dalovice a Jaromír Chalupa z MK Šenov. Všem reprezentantům přejme dobré starty a lety.