Síň slávy raketových modelářů ČR

Vstoupili 3.11.2012  k 50. výročí vzniku raketových modelářů v ČR :

Otakar Šaffek ( RMK Praha)

Patřil mezi zakladatele raketového modelářství v Čechách. Napsal knihu o historii raketového modelářství. Jako československý reprezentant se stal 3x mistrem světa. Zasloužil se o propagaci Československa nejen jako závodník, ale i jako funkcionář. Řadu let stál v čele mezinárodní organizace FAI.

Do historie raketových modelářů se zapsal zlatým písmem, a proto vstoupil jako první do Síně slávy raketového modelářství.

Bohumil Pazour (RMK Letovice)

S modelářstvím začínal v šedesátých letech minulého století v Dubnici nad Váhom. Zde také začal reprezentovat Československo a v roce 1966 se zúčastnil první mezinárodní soutěže v Dubnici nad Váhom. V dalších letech byl nejen v reprezentaci, ale podílel se na vývoji prvních raketových motorků u nás, které pak s úspěchem modeláři požívali. Věnoval se mládeži jak na svém působišti na Slovensku, tak i později v Adamově, kde vedl modelářské kroužky. Jako mezinárodní rozhodčí kategorie maket S7 se zúčastnil na několika evropských a světových šampionátech. Dodnes stále působí jako rozhodčí na Mistrovství České republiky a je stále aktivním členem Raketomodelářského klubu v Letovicích.

Karel Urban (RMK Praha)

Reprezentoval Československo a stal se i mistrem světa. Je stále členem RMK Praha, v jehož čele stál dlouhá léta jako předseda klubu. Je zakladatelem a hlavním organizátorem v minulosti velmi populární modelářské SHOW v Praze na Letné, která měla ve své době obrovskou popularitu a přispívala k velké propagaci raketového modelářství v tehdejším Československu.

Jiří Táborský ( RMK Praha)

Je největší postavou v historii československé reprezentace, když získal pro ČSSR 39 medailí, stal se 8x mistrem světa. V české reprezentaci získal ještě další 3 medaile. Celkem jich má na kontě 42. V roce 1998 ukončil svou velmi úspěšnou karieru. V raketomodelářském dění zůstal i nadále, účastnil se soutěží SP jako člen JURY, ale hlavně jako výborný výrobce raketových motorů.

Bedřich Pavka (RMK Krupka)

Největší postavou od vzniku samostatné ČR je Bedřich Pavka. Jako reprezentant  ČR získal do roku 2018 42 medailí, z toho 6x titul mistr světa a 5x mistr Evropy, 4x vyhrál celkově Světový pohár, v S7 3x za sebou. Od roku 2000 je trenérem české reprezentace, věnuje se mládeži a na výsledcích v rámci ČR i ve světě je to znát. Vychoval řadu juniorských mistrů světa a Evropy včetně vlastních synů. Od roku 1993 je členem rady KRaM ČR, od roku 2010 je předsedou raketových modelářů v ČR a členem technické komise CIAM při FAI.

Vstoupili 6.11.2017  k 55. výročí vzniku raketových modelářů v ČR :

Jan Pukl (RMK Bučovice – Vyškov)

Mnoholetý úspěšný československý a český reprezentant. Svou karieru ukončil v roce 2002 a na ME a MS získal celkem 26 medailí. Stal se 5x mistrem světa a 1x mistrem Evropy. Vyhrál několikrát soutěž světového poháru v Česku a na Slovensku. Patřil k nejlepším na světě v kategoriích S4B a S8E.

Tomáš Indruch (MK Šenov)

Sám modelařil a dlouhá léta vedl kroužek mládeže v Šenově. Od roku 1993 – 2018 byl členem rady KRaM ČR, několik let i  reprezentačním trenérem, dlouholetým rozhodčím v ČR i mezinárodním FAI.

Plaketa za zásluhy o raketové modelářství

Evžen Souček

–  MK Hradec Králové, dlouholetý předseda KRaM ČR, vedoucí týmu ČR

Jiří Kašpar

– předseda RMK Letovice, dlouholetý mezinárodní rozhodčí, člen rady KRaM ČR pořadatel MČR a SP v Letovicích

Karel Jeřábek

– RC Modelklub Severka Suché, dlouholetý raketový modelář, účastník srovnávacích soutěží, vedoucí týmu Československa

Jaroslav Štěpánek

– Člen RMK Letovice, reprezentant ČSSR a ČR, mistr Evropy